venuspub
ورود / ثبت نام

آخرین مطالب

حذفیات کنکور ۹۹ اعلام شد + جدولزمان برگزاری کنکورهای ۹۹ اعلام شدفارس من|برگزاری امتحانات غیر حضوری در دانشگاه‌های مادر استانیروحانی: مساجد و نماز جمعه مناطق سفید بازگشایی می شود/ احتمال بازگشایی برخی مدارس کشور از ۲۷ اردیبهشتهفته‌ای پُرخبر برای کنکور و سایر آزمون‌ها پیام رییس دانشگاه آزاد به مناسبت روز بزرگداشت مقام معلمدبیر سازمان ملل: واکسن کرونا باید برای همه جهان دردسترس باشدآغاز ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۹ از ۱۷ اردیبهشتداوطلبان کنکور دکتری ۹۹ از شنبه می‌توانند حوزه امتحانی خود را تغییر دهنددانشجویان نگران وضعیت خوابگاه در دوره امتحانات نباشند۲ شرط سازمان سنجش برای اعلام زمان برگزاری کنکور ۹۹ارائه تسهیلات به خوابگاه‌های خودگردان در دوران کرونانخستین واکسن غیرفعال کرونا وارد مرحله دوم کارآزمایی بالینی می‌شودنتایج اولیه پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد دانشگاه تهران اعلام شد پای کرونا به چهارخانه آزمون‌ها باز شد/ تجربه کنکور دادن با ماسک!راهکار سازمان سنجش برای انجام امور اینترنتی داوطلباناسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبائیآغاز ثبت نام دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقالسایه سنگین کرونا بر کنکور ۹۹اعلام زمان برگزاری امتحانات نهایی و کنکور سراسری

گرایش ها

گرایش ها :
حسابداري بیانگر سيستمی است که در آن فرآيند ثبت ، طبقه بندی ، تلخیص و گزارشگری مالی انجام می شود . گزارش های مالی حسابداری در قالب صورت های مالی اساسی به ذی نفعان درون سازمانی نظیر مدیران و ذی نفعان برون سازمان نظیر سهامداران ، سرمایه گذاران ، اعتباردهندگان و نظایر آن ارائه می شود . به بیان دیگر حسابداری زبان تجارت است و از طریق آن وضعیت مالی شرکت ها و موسسات به بهترین شکل ارائه می شود . رشته حسابداری یکی از پرطرفدار ترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد است و فارغ التحصیل در این مقطع از پختگی و آمادگی لازم برای حضور در بازار کار برخوردارند .

فرصت های شغلی در رشته حسابداری از گستردگی زیادی برخوردار است و از پایین ترین تا بالاترین سطح را در بر می گیرد . به همین دلیل تعداد فارغ التحصیلان بیکار در این رشته نسبت به سایر رشته ها بسیار کمتر می باشند . دلیل این امر این است که از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترین شرکت ها و کارخانه ها حداقل برای رفع نیازهای قانونی نظیر تهیه اظهارنامه مالیاتی به تخصص حسابداران نیاز دارند . لازم به توضیح است که فارغ التحصیلان رشته حسابداری پس از اتمام تحصیل می توانند در سطوح مختلف و شاخه های مختلف در حوزه امور مالی شروع به فعالیت کنند . حوزه هایی نظیر حسابداری مالی ، حسابداری صنعتی ، حسابداری مدیریت ، حسابداری مالیاتی ، حسابرسی ، حسابداری دولتی ، حسابداری بیمه و حسابداری بانک ها . یکی دیگر از حوزه های فعالیت های رشته حسابداری تحلیلگری مالی در بورس اوراق بهادار می باشد که دامنه فعالیت بسیار گسترده ای را در بر می گیرد .

گرایش های رشته حسابداری عبارتند از :‌

  • حسابداری
  • حسابرس
  • حسابداری مدیریت